Ahogyan egyre több 3D-nyomtató érhető el gyakorlatilag a felhasználók minden típusa számára, a töltőanyagok választéka szintén rendkívül kiszélesedett az utóbbi időben. Nem csak a MarkerBot jelentette be, hogy nemsokára új mészkő, juhar, bronz és vas alapú anyagokat dobnak piacra hamarosan, a Made in Space már árulja is saját űrálló anyagait, melyekről tavaly olvashattunk a hírekben. Most pedig egy új cég egy olyan anyaggal jelentkezett, melynek alapja az elavulóban lévő technológia: a CD-k és DVD-k.
A reShootz céget az elektronikai hulladékok újrahasznosításával foglalkozó GreenDisk hozta létre, és olyan töltőanyagokat fognak nemsokára gyártani, amelyeket a cég az újrahasznosítás során CD-kből és DVD-kből kinyert műanyagból készít. A GreenDisket 1993-ban két a techiparban veteránnak számító nagy környezetvédő alapította meg. A cég az elektronikus eszközökön tárolt szellemi tulajdon kinyerésével foglalkozik, illetve ezen eszközök alapanyagaiból gyártják saját GreenDisk márkájú irodai felszereléseiket.
„Ha minőségi terméket akarunk gyártani, ismernünk kell az alapanyagok történetét és egyedi jellemzőit. Az évek alatt megtanultuk, hogyan hasznosítsuk leghatékonyabban ezeket a műanyagokat, és tudjuk azt is, hogyan készültek, honnan származnak” – mondta el a reShootz elnöke, Mickey Friedman.
A reShootz számára a minőség elsőrangú kérdés, nem könnyű azonban magas minőséget produkálni, ha több forrásból származó hulladék alapanyagokkal dolgozunk. A folyamat minőségbiztosítása érdekében a cégnél odafigyelnek a feldolgozás folyamatosságára, a hőmérsékletre, száradási időre – mindenre, ami biztosítja, hogy a végtermék jól használható legyen a jelenlegi 3D-nyomtatókkal. Új alapanyagaikkal három különféle termékvonalat indítanak majd, amelyek mind egyedi jellemzőkkel bírnak. Az első a Vüz lesz, amely optikai osztályú polikarbonátból készül, és amelyet kifejezetten úgy készítenek, hogy alkalmas legyen a lézerrel történő olvasásra.
A Production termékvonalban hétköznapibb anyagok lesznek, például ABS műanyagok, amelyeket általánosabb 3D-nyomtatási feladatokra szánnak. Végül a Play vonal olyan új töltőanyagokat kínál majd, mint a Sparkle, amelyet egész lemezekből készítenek majd, minden alapanyagot hasznosítva, és amitől az anyag megjelenése csillogó lesz.
A cég arra törekszik, hogy bármilyen 3D-nyomtatási feladatra tudjanak környezetbarát alapanyagot kínálni alternatívaként. Vüz töltőanyaguk gyártását egy Kickstarter kampánnyal akarják megtámogatni, de azok számára, akik szeretnék az anyagot kipróbálni, már a nyári kampányindító előtt küldenek mintát belőle.
(Forrás: http://www.3ders.org/)